Bezpieczne zakupy
Szybka dostawa
24h czas druku
Program partnerski -20%
+48 516 759 979

Banery reklamowe

Banery to kolorowe i duże reklamy, które widzimy, na co dzień: zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach. Najczęściej możemy dostrzec je podczas większych imprez, a także w dużych miastach na ścianach reklamowych, balustradach, bilbordach czy ogrodzeniach. Banery reklamowe bardzo często stosowane są w kampaniach wyborczych. Jak powstają takie banery reklamowe i z czego są wykonane?

 

Banery reklamowe powstają w drukarniach wielkoformatowych stacjonarnych i internetowych. Do stworzenia tak wielkich reklam potrzebne są odpowiednie maszyny – w tym przypadku są to plotery solwentowe. Działają one na podobnej zasadzie, jak drukarki alternatywne, jednak różnią się nie tylko wielkością, ale także farbą – nie mamy tutaj do czynienia z atramentem tylko z kolorowym rozpuszczalnikiem. Głowica plotera rozprowadza go odpowiednio na powierzchni do zadrukowania.

 

Banery tworzy się ze specjalnej tkaniny wykonanej z polichlorku winylu. Swoim wyglądem przypomina ona grubą ceratę. Sam ploter może jednak drukować także na papierze, tkaninie flagowej, poliestrowej oraz na foliach.

 

Proces tworzenia baneru może przypominać wydruk paragonu z kasy fiskalnej, tyle, że w większym wymiarze i zdecydowanie wolniej.